Během online výuky jsem si přidala do prohlížeče dvě malá vylepšení, která mi docela dobře slouží a jsem s nimi spokojená. Jejich velkou výhodou je stálá dostupnost v chromu na jedno kliknutí, neboť jsou ikony natolik viditelné a zapamatovatelné, že si je i já nespletu.

V internetovém obchodu chrome jsem si nejdříve našla rozšíření OneTab. Jsem takový kartový typ – mívám jich hodně otevřených, protože je „všechny“ potřebuji mít „po ruce“. Třídím si je sice do záložek, ale pak zase musím klikat a hledat, co potřebuji. No a tohle rozšíření nabízí jednoduchou variantu i pro mě – po kliknutí na ikonu (modrý trychtýř) se mi všechny otevřené karty sdruží do jedné a uloží v ní jako seznam. Takže když pracuji pořád se stejnými kartami, můžu si je z tohoto seznamu jednoduše „oživit“ buď všechny nebo jednotlivě. Nemám tak stále otevřené velké množství karet, ale mám je stále rychle k dispozici.

Když už jsem do internetového obchodu chrome zavítala, tak jsem si ještě našla jednoho rychlého pomocníka – rozšíření Smallpdf. Mám tak stále v chromu k dispozici cokoliv pro práci s pdf – editování, stříhání, převody do jpg, excelu, ppt… Jak mi žáci teď různě něco posílají, tak se mi tahle vychytávka mockrát hodila. Nemusím nic řešit, vyberu si, co zrovna potřebuji převést a je to rychle hotové. Existuje 14 denní verze zdarma a pak se každý může rozhodnout, zda je toto rozšíření přesně ten pravý nástroj, který potřebuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *